Zahradníctví - Ing. Josef Urbantel.: 05/47 21 79 97, ul. 24. dubna 85, 664 43 Želešice, web: www.zahradnictvi-urban.brnensko.com
Zahradnictví Urban - Želešice (nedaleko Modřice u Brna)
ZAHRADNICTVÍ URBAN - ekatalog.czZahradní centrum, zahradní centra - ekatalog.cz

Ovocné stromky

Pěstování ovocných stromů společně s pěstováním růží je dlouhodobě naše specializace. Pěstujeme a prodáváme nejrůznější ovocné stromy a ovocné keře. Jabloně, hrušně, meruňky, slivoně, ořechy, angrešty, rybízy, jeřabiny, ostružiny, maliníky, jahodníky, třešně, broskvoně, brusinky, rakytníky a mnohé další. Odlišujeme se hlavně kvalitou našich stromů a velmi širokým a zajímavým sortimentem.

Kvalitní výpěstky, tradiční i netradiční druhy

Naší velkou prioritou jsou kvalitní a zdravé výpěstky, které sami pěstujeme v okolí našeho zahradnictví na jihu Brna v obci Želešice. Stromky a další rostliny pěstujeme pod dozorem pracovníků UKZUZ, kteří kontrolují zdravotní stav našich rostlin a pravost odrůd. Nabízíme i netradiční ovocné stromky a keře, například kiwi, višně či kanadské borůvky. Navíc máme v nabídce i některé netradiční pěstební tvary.

Aktuálně

Ve stálé nabídce máme stromky na pomalu rostoucích podnožích  ISHTARA, GISELA  5 a GF 677. Stromky na těchto podnožích dosahují velikosti do 250 - 300 cm,mohou se tvarovat do zákrsku, pyramidy či vřetena.Minimálním střihem se docílí tvaru úzkého -téměř sloupcovitého nebo pyramidálního stromku.Podnož ISHTARA  se používá pro slivoně,meruňky a broskvoně,Gisela 5 pro třešně a višně a podnož GF 677 používáme pro broskvoně ,nektarinky a mandloně. Tato podnož je vhodná i do vápenitých půd,kde netrpí chlorozou.

Pro jabloně používáme podnož zakrslou M 9 a M 26,pro středně vzrůstné stromky máme MM106 a pro polokmeny a vysokokmeny používáme jabloňový semenáč.

Pro hrušně používáme kdouli Cydonia oblonga Ma pro zakrslé stromky a pro polokmeny a vysokokmeny hrušňový semenáč

Slivoně očkujeme na podnož myrobalán a meruňky na meruňkový semenáč a také myrobalán,ovšem část děláme na výše uvedené podnoži ISHTARA.

Třešně,višně očkujeme na podnož mahalebka,Colt a ptačka a také Gisela 5.

Pro broskvoně a nektarinky používáme podnož broskvový semenáč,který je do naší oblasti velice vhodný.

Přijeďte k nám nebo nás telefonicky kontaktujte. Těšíme se na spolupráci.

Nová adresa pro vyhledávání odrůd ovoce

 http://tilia.zf.mendelu.cz/ustavy/551/ustav_551/eltronic_ovoc/_private/datab_odrud/

Kontakt

Ing.Josef  Urban - 607 985 044                           
Alena Urbanová  - 547 217 997
Prodejna - 547 217 997

E-mail: urban.zahradnik@seznam.cz 
Adresa: Želešice, ulice 24.dubna 85, 664 43

Mapa
Provozováno CMS / E-shop (c)2019 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies