Zahradníctví - Ing. Josef Urbantel.: 05/47 21 79 97, ul. 24. dubna 85, 664 43 Želešice, web: www.zahradnictvi-urban.brnensko.com
Zahradnictví Urban - Želešice (nedaleko Modřice u Brna)
ZAHRADNICTVÍ URBAN - ekatalog.czZahradní centrum, zahradní centra - ekatalog.cz

Zimolez kamčatský - Lonicera kamtschatica

Zimolez kamčatský je nízký opadavý keř, dorůstá 1,50m. Původní areál tozšíření tohoto zimolezu je ve východní Sibiři a na poloostrově Kamčatka. Tento keř není náročný na půdní podmínky. Dokonce snese i půdy chudší na živiny, ale špatně snáší suché půdy. Zimolez kamčatský vykvétá od února do poloviny dubna drobnými žlutými kvítky.

Květy jsou cizosprašné a jsou opylovány hmyzem. Z těchto květů se vytvářejí plody velké 2 až 4 cm. Plod má soudkovitý až válcovitý tvar. Tyto plody mají tmavě modrou barvu, jsou ojíněné a dozrávají už v povině května. Plody se hodí k přímému konzumu, nebo na džemy a kompoty. Plody jsou bohaté na vitamín C, B a také na minerální látky.

Díky obsahu různých biologicky aktivních látek mají plody také léčivé vlastnosti a používají se při léčbě sklerózy. Používají se také jako močopudný a antimikrobiální prostředek. 

 

Wojtek    pochází z Polska,je vysoce mrazuodolný.keř dosahuje výšky téměř 160 cm.Plody jsou podlouhlé,tmavě modré,ojíněné,příjemné chuti.Nemá specifického opylovače.

Průhonický letní jak už název napovídá,je to české šlechtění,keř zhruba 1,5metru.plody oválné,modré,příjemné nakyslé chuti.

Borealis 

 

Duet  -  výborné chuti,sladký,oválná bobule     

Kontakt

Ing.Josef  Urban - 607 985 044                           
Alena Urbanová  - 547 217 997
Prodejna - 547 217 997

E-mail: urban.zahradnik@seznam.cz 
Adresa: Želešice, ulice 24.dubna 85, 664 43

Mapa
Provozováno CMS / E-shop (c)2019 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies