Jeřabiny

Jeřáb černý NERO

Dozrává od konce srpna do poloviny září. Plodem jsou malvičky spíše navinulé s velkým obsahem vitamínu C. Roste velice dobře ve všech oblastech a má velice vysokou odolnost proti napadení chorobami. Lépe prospívá na slunečných polohách ve výše položených oblastech.

Jeřáb černý VIKING

Výborný, sladký, velkoplodý černý jeřáb, zrající v polovině srpna.

Jeřáb červený MORAVSKÝ SLADKOPLODÝ

Dozrává od konce srpna do konce září. Plody, oranžové až červené barvy, jsou sladce navinulé až mírně trpké s velkým obsahem vitamínů. Konzumace je v syrovém stavu, nebo se plody využívají na různé džemy apod. Roste velice dobře ve všech oblastech.

Jeřáb červený BRILIANT

Dozrává koncem srpna až začátkem září. Plody nafialovělé až červenéjsou sladce navinulé s velkým obsahem vitamínů. Je nenáročný na stanoviště.

AMELANCHIER

Lidově se nazývá indiánská borůvka, dozrává od poloviny června do poloviny července. Plody jsou sladké a pevné s velkým obsahem vitamínu. Roste zdravě a dobře v každé půdě a téměř není napadán chorobami a škůdci.  Je velice odolný proti mrazům.

Na jaře uchvátí bílými květy v hroznech. V létě nasytí svými sladkými plody a na podzim potěší oko krásným zbarvením listů do nádherné oranžové barvy.

Vytvořeno v systému shopadmin® 2021 - 2024
ZAHRADNICTVÍ URBAN - ekatalog.czZahradní centrum, zahradní centra - ekatalog.cz