POZOR: Nemáme e-shop, nezasíláme zboží. Nějaká firma nás využívá ke svým nekalým prodejním praktikám, podáváme trestní oznámení. Prodej u nás probíhá pouze osobním odběrem.

Zimolez kamčatský - Lonicera kamtschatica

Zimolez kamčatský je nízký opadavý keř, dorůstá 1,50 m. Původní areál rozšíření tohoto zimolezu je ve východní Sibiři a na poloostrově Kamčatka. Tento keř není náročný na půdní podmínky. Dokonce snese i půdy chudší na živiny, ale špatně snáší suché půdy. Zimolez kamčatský vykvétá od února do poloviny dubna drobnými žlutými kvítky.

Květy jsou cizosprašné a jsou opylovány hmyzem. Z těchto květů se vytvářejí plody velké 2 až 4 cm. Plod má soudkovitý až válcovitý tvar. Tyto plody mají tmavě modrou barvu, jsou ojíněné a dozrávají už v povině května. Plody se hodí k přímému konzumu, nebo na džemy a kompoty. Plody jsou bohaté na vitamín C, B a také na minerální látky.

Díky obsahu různých biologicky aktivních látek mají plody také léčivé vlastnosti a používají se při léčbě sklerózy. Používají se také jako močopudný a antimikrobiální prostředek.

Wojtek pochází z Polska, je vysoce mrazuodolný. Keř dosahuje výšky téměř 160 cm. Plody jsou podlouhlé, tmavě modré, ojíněné, příjemné chuti. Nemá specifického opylovače.

Průhonický letní jak už název napovídá, je to české šlechtění, keř zhruba 1,5 metru. Plody oválné, modré, příjemné nakyslé chuti.

 

 

Frčí na systému shopadmin® (c) 2019 - 2020
ZAHRADNICTVÍ URBAN - ekatalog.czZahradní centrum, zahradní centra - ekatalog.cz